تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
لوازم یدکی ال ۹۰
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
سیسیکم
گاوصندوق خانگی
شاد طب
میز مدیریتی سلطنتی
نردبان خانگی
تور ترکیه
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ترکیه
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
سئو وبسایت تکنیکال چیست؟

سئو وبسایت تکنیکال چیست؟

سه شنبه 31 تير 1399
17:00
قدیانی

 

با صرفه سازی وبسایت تکنیکال چیست و مشتمل بر چه مواردی می‌شود؟

 

بهینه سازی وب سایت تکنیکال یک بخش بسیار با اهمیت از پروسه بهینه سازی وب سایت است که بیشتر به استاندارد بودن قالب و راحتی ایندکس صفحات برای موتورهای جستجو اشاره داراست .

سئوی وب سایت تکنیکال چیست؟

سئو وب سایت تکنیکال ( Technical SEO ) به فرآیند باصرفه سازی تارنما برای ایندکس و خزش راحت‌تر موتورهای جستجو گفته می شود . مثل بهینه‌سازی کدها , ساخت نقشه‌ی تارنما و

این بخش از سئو به محتوا ارتباطی ندارد و به زیر ساخت وب‌سایت اهمیت می‌دهد . به همین بهانه است که نام تکنیکال یا فنی را برای آن انتخاب کرده‌اند .

مهم ترین موردها با صرفه سازی سایت تکنیکال ( محاسبه لیست )

به‌دنبال یک لیست از موردها بهینه سازی وب سایت تکنیکال یا فنی را مشاهده میکنید . برای بهبود سئوی سایت وب‌سایت خود بهتر است تمام موردها پایین را رعایت کنید.

 

سئو تکنیکال

بهینه سازی فولدر robots . txt

Robots . txt یک فایل متنی است که در ریشه هاست ( root ) وب‌سایت شما قرار می‌گیرد . این فولدر دربرگیرنده دستورالعمل‌هایی است که موتورهای جستجو برای ایندکس صفحه های به آن مراجعه می نمایند . بوسیله این فایل می‌توان به موتورهای جستجو دستورداد که چه صفحاتی را ایندکس کنند و چه مطالبی را نادیده بگیرند .

با صرفه سازی ساختار وبسایت

برای مطالب خود دسته‌بندی‌های صحیح ایجاد نمایید . به گونه ای که کاربر با ورود به سایت شما بتواند به راحتی به مطالب دست پیدا کند . صفحه های آرشیو مطالب ساخت نمائید و آنان را هم مانند سایر صفحات با صرفه سازی نمائید .

به کارگیری از Bread Crump

Bread crump یک منو شامل لینک‌ صفحه ها قبل است . این منو به کاربر کمک مینماید متوجه شود که کجای وب‌سایت شما قرار گرفته است!

درواقع bread crump یک نقشه وب سایت برای کاربران به اکانت میاید که گوگل به کار گیری از آن را فراوان سفارش کرده است .

در صورتی‌که تارنما شما یک سایت وردپرسی است و از قالبی به کارگیری می‌کنید که bread crump ندارد , می‌توانید آن را به کمک افزونه yoast seo ساخت نمایید .

به کار گیری از structured dataها

داده‌های ساختار یافته به کدهایی گفته میشود که شما در قالب وب‌سایت خود بیشتر می‌کنید تا هر بخش از محتوای تارنما را به موتورهای جستجو معرفی نمایید . این کدها بر پایه ی قراردادهایی نوشته میگردند که موتورهای جستجوی حساس آن را فهم و شعور می نمایند .

معمولاً قسمتی از structured dataها توسط افزونه‌های سئوی وب سایت به وب‌سایت شما طولانی تر می گردند البته برای تکمیل آن خوبتر است از یک برنامه‌نویس یا متخصص سئو وب سایت کمک بگیرید .

بهینه‌سازی صفحات 404

زمانی که کاربران به صفحاتی مراجعه می‌کنند که دیگر آن ورقه در وبسایت جانور نیست با خطای ۴۰۴ مواجه می گردند . این صفحه های ممکن است قبلاً حذف شده باشند یا آدرس آنها تغییر کرده نموده باشد .

خوبتر است قالب وبسایت شما دارای صفحه‌‌ای برای این خطا باشد تا به جای دیدن خطای ۴۰۴ یک صفحه‌ی از گذشته طراحی شده بازدید شود و کاربر را به بخش‌های متعدد سایت هدایت کند . مثلاً مشتمل بر یک دکمه برای بازگشت به صفحه‌ی دارای اهمیت سایت باشد یا یک فرم برای جستجوی صفحه‌ی مورد نظر کاربر .

ساخت نقشه‌ی وب سایت

نقشه‌ی سایت یا پوشه sitemap . XML یک پوشه شامل کدهای XML است که در ریشه‌ی هاست وب‌سایت شما قرار می گیرد و آدرس صفحه ها سایت شمارا به موتورهای جستجو معرفی مینماید . به کمک این فولدر شانس ایندکس تمام صفحات تارنما شما افزایش می یابد و زمان ایندکس آدرسی از قلم نمی‌افتد!

ارتقا سرعت سایت

سرعت تارنما یکی از معیارهای با اهمیت در رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها است که گوگل به آن اعتنا زیادی دارد . ارتقاء سرعت تارنما یکی از نکات سئو سایت تکنیکال است که بیشتر به زیر طراحی وب شما مرتبط است .

واکنشگرایی صفحات تارنما

واکنشگرا بودن ( Responsive ) صفحات تارنما سبب میشود کاربران با تمام ابزار‌ها از جمله موبایل , تبلت و . . وبسایت شما را راحت‌تر مشاهده کنند .

سئوی سایت تکنیکال چیست؟

کم و بیش کلیه ما اسم با صرفه سازی سایت به گوشمان خورده است و در یک مقاله نیز توضیحات کاملی در باب بهینه سازی وب سایت داده شده است . اما مبحث اساسی و دارای اهمیت باصرفه سازی تارنما تکنیکال که از گروه زیر شاخه های با صرفه سازی تارنما است کمتر به گوش عوام خورده باشد . حتی ممکن است کسانی که در‌این حوزه عمل می نمایند نیز متوجه این مبحث حساس نباشند . اما واقعا سئو تکنیکال چیست؟

 

ما در این مقاله عملکرد کردیم آموزش سئو وب سایت تکنیکال را با زبانی معمولی توضیح دهیم و گروه اقداماتی که می بایست انجام دهید تا از لحاظ بهینه سازی وب سایت فنی , سایت شما کاملا در دست موتورهای کاوش گر باشد را بی نقص ذکر کنیم . بیشتر مطالب در این حوزه فنی هست و داشتن اطلاعات کافی راجع‌به مسائل فنی سایت برای انجام این امور حتمی هست . سفارش میشود حتما پیشین از قرائت آموزش بهینه سازی سایت تکنیکال , شما از اطلاعات و دانش کافی در حوزه مربوط به زیر ساخت های اساسی یک تارنما اطلاعات کافی داشته باشید در غیر اینصورت برای انجام این کار به یک مشاور بهینه سازی وب سایت مراجعه کنید .

بهینه سازی سایت تکنیکال به مجموعه اقدامات و فرآیندهایی گفته میشود که شما باید در وبسایت خود لحاظ فرمایید تا بدون جور مقاله یا محتوا , وب سایت شما برای موتورهای جستجوگر تماما در دست باشد . به لهجه دیگر , وبسایت شما باید دارای ساختاری مناسب باشد تا crawler های موتورهای جستجوگر بتوانند به راحتی صفحات وبسایت شما را پیمایش کنند . بتوانند سایت شما‌را index کنند و درصورتی که مطالب اثر گذار و خوبی داشته باشد آن را در حاصل جستجو نشان دهند .

 

این اقدامات برای هر سایتی کلیدی میباشد بطوریکه در صورتی‌که به صدق در ابتدای ساخت وب سایت انجام نشود میتواند بر روی پروسه کلی وب سایت تاثیر بگذارد و حتی سبب ساز عدم پرورش مناسب سایت بشود .

 

مثلث با صرفه سازی وبسایت تکنیکال

 

طبق هرمی که وبسایت MOZ طراحی کرده همانطور که در تصویر بالا تماشا می کنید ( با الهام به دست آوردن از هرم مازلو برای نیازهای یک بشر ) یک سایت نیز به ترتیب نیازهایی داراست که به مرور زمان باید مرتفع گردد تا به هدف خود برسد . در زیر ترین لایه این هرم قسمت Crawl Accessibility موجود هست که مربوط به باصرفه سازی تارنما تکنیکال می باشد . این قضیه به این مفهوم است که در صورتی‌که شما مطلبی دوچندان عالی نوشته باشید که دارای ساختار زیاد مناسبی باشد البته با صرفه سازی وبسایت تکنیکال را رعایت نکنید سایت شما رشد نخواهد کرد . در پایین یک بررسی لیست از کارهایی که باید بر روی وبسایت صورت بپذیرد تا سئو وب سایت تکنیکال وب سایت شما مشکل نداشته باشد آورده شده است .

مشخص و معلوم کردن ورژن کلیدی دامین ( Specify a Preferred Domain )

 

زمانیکه شما یک دامین خریداری می‌کنید و آنگاه بر روی هاست خریداری شده آن را تهیه و تنظیم میکنید بایستی معین فرمایید که آیا سایت شما با www دیده شود یا سوای www . برای موتور جستجو مهم نیست که وب سایت شما www داشته باشد یا نداشته باشد اما برای آنان دارای اهمیت است که فقط یکی آنها در دسترس باشد و هر دو آدرس در اختیار کاربران نباشد . به عنوان مثال درصورتی که آدرس تارنما https : //www . example . com است نباید تارنما شما با https : // example. com در دست باشد و باید به آدرس او‌لین تبدیل شود به این علت که در‌این‌حالت‌ موتور جستجو یک ورقه با دو آدرس گوناگون پیدا می نماید و این مسئله از حیث سئوی وب سایت دوچندان تاثیرگذار هست .

https://lnkd.in/ekWzbNz

تا پیشین از این در تنظیمات وبمستر گوگل تنظیماتی برای این عمل وجود داشت اما فعلا این تنظیمات برداشته شده و از روی canonical URLs گوگل متوجه تغییرات می شود . همچنین شما با انجام تنظیماتی در فایل htaccess سایت میتوانید فقط یک ورژن از دامین خود را در دسترس بگذارید و مابقی را از دسترس خارج فرمائید .

 موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 156 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
شاید به شما هم وعده داده باشند که در عرض یکماه به رتبه و صفحه اول گوگل می رسید؟ آیا می دانستید که این دسته از سئوکاران، از روش های کلاه سیاه سئو استفاده می کنند؟ آیا می دانستید که تکنیک های کلاه سیاه سئو مانند لینک ها و متنون پنهان، استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی و ... بسیار خطرناک هستند! بهترین روش استفاهد از کمک های یک مشاوره حرفه ای سئو و خدمات سئو قابل اعتماد است. برای این کار بهتر است که بر روی این لینک کلیک کنید تا با اسماعیل سحاب تماس بگیرید.
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به افزایش ترافیک سایت است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|