تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
لوازم یدکی ال ۹۰
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
سیسیکم
گاوصندوق خانگی
میز مدیریتی سلطنتی
نردبان خانگی
تور ترکیه
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ترکیه
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
الگوریتم دزد دریایی گوگل چیست؟

الگوریتم دزد دریایی گوگل چیست؟

سه شنبه 30 ارديبهشت 1399
1:14
قدیانی


الگوریتم سارق دریایی گوگل

دزد دریایی گوگل یا این که به عبارتی (افزایش ترافیک سایت)Google Pirate اسم یکی آپ دیت های الگوریتم موتور جستجوی گوگل است که در آگوست سال 2012 با انگیزه جریمه کردن و یا این که تحت آوردن رنک سایتهایی که از آنان گلایه شده و مقررات اسکن رایت را نقض کرده اند انجام شد.

https://ismaeilsahab.ir/google-pirate/

اسم این آپ تو دیت الگوریتم گوگل در صدر Emanuel Update بود که در حقیقت از اسم یکی اشخاص بانفوذ در هالیوود در آن مصرف شده بود که در سمیناری از کلمه سارق دریایی برای دزدیده شدن محتوا به کار گیری کرده بود . گوگل بعد از مدتی برای بیشتر قابل ادراک بودن اسم آپ دیت , آن اسم را به سارق دریایی گوگل تغییر تحول اعطا کرد .

google_pirate 

جهت با صرفه سازی برای موتورهای کاوش یا این که بهینه سازی وب سایت , پیشنهاد می شود که از محتوای نو و غیر تکراری و اثرگذار برای یوزرها استعمال فرمایید و در صورت به کار گیری از محتوای دیگرافراد سوای کسب اذن از آن ها , ممکن است با جریمه گوگل مواجه گردید .

 

در ماه قبل یعنی جولای 2016 , بیش تر از 88 میلیون التماس در رابطه با تارنما های ناقض ضابطه نسخه برداری رایت برای گوگل ارسال شده‌است . تعداد ارسال خواهش حذف URL از ایندکس گوگل در هر هفته از سال 2011 تا کنون در نمودار پایین نشان داده شده‌است . به عبارت دیگر در ماه قبلی در هر دقیقه تعداد 2037 التماس حذف URL به گوگل ارسال شده‌است .

بیشترین تاثیر به روز سارق دریایی در باب سایتهایی بود که برای اشتراک گذاری پوشه ساخت شده بودند و بررسی متعددی راجع به اسکن رایت بر روی آن ها کمبود . سایتهای بخش اعظمی بودند که بیش تر از 50 درصد از صفحاتشان از ایندکس گوگل حذف شد که درفش دار آن‌ها , تارنما 4shared . com با حذف بیشتراز 42 میلیون ورقه از ایندکس گوگل است .

الگوریتم سارق دریایی یک توشه دیگر در اکتبر 2014 با اسم Google Pirate 2 آپ تو دیت شد تا گوگل بتواند وب سایت های ناقض ضابطه اسکن رایت را با توجه بیشتری شناسایی و جریمه نماید .

الگوریتم دزدان دریایی گوگل به چه شکل با دزدی محتوا رویارویی می‌کند؟

یک دریای بزرگ را در لحاظ بگیرید . درین دریا , کشتی‌های مسافربری , حمل و نقل , تجاری و . . . متفاوتی روی مرحله آب شناورند . هریک از این کشتی‌ها برای این‌که بتوانند در حوزه کار خودشان به نیکی فعالیت نمایند , عملکرد دارا‌هستند سوخت بیشتر و با کیفیت‌تری به موتور منزل برسانند .

 

ولی درین دربین , یکسری کشتی سارق دریایی نیز میباشند که به جای کار معمولی , تصمیم گرفته‌اند که به سوخت سایر کشتی‌ها دستبرد بزنند و از آن برای ادامه کارشان به کار گیری نمایند .

 

در نمونه بالا , دریا به عبارتی دنیای اینترنت است . کشتی‌ها سایت‌ها می‌باشند و سوخت آنان برای رقابت , محتوایی است که روی سایتشان قرار میدهند . کشتی‌هایی نیز که به جای خرید یا این که ساخت سوخت , سوخت کشتی‌های دیگر را می‌دزدند , به عبارتی سایت‌های دزد محتوا میباشند .

 

اکنون یک اداره نظارت‌کننده روی این دریای وسیع - یعنی گوگل - برای پرهیز از دزدی و رویارویی و با دزدان دریایی , دست به عمل میشود . فیض این دست به عمل شدن‌ , الگوریتم Pirate یا این که به عبارتی سارق دریایی گوگل است . در‌این مقاله با ما همراه باشید تا Pirate را بشناسیم و ببینیم که گوگل این توشه برای رویا رویی با خرابکارها دست به چه اقداماتی زده است!

الگوریتم سارق دریایی گوگل یا این که Pirate چیست؟

 

ارتباط الگوریتم دزدان دریایی و دزدیدزد دریایی یک کدام از این الگوریتم‌های با اهمیت گوگل است که در سال 2012 معرفی و در سال 2014 به‌روزرسانی شد .

 

وظیفه الگوریتم pirate , شناسایی محتوای دزدی ( یا این که به عبارتی اسکن ) است!

 

این الگوریتم , برای نبرد با نقض ضابطه کپی‌رایت آمده است و با هر دسته محتوای نسخه برداری یا این که دزدی برخورد مینماید .

الگوریتم Pirate چه محتوایی را از نتیجه ها گوگل حذف می‌کند؟

https://ismaeilsahab.ir/e-a-t/

بیشتر مواقع هنگامی که کلام از محتوا می زنیم , ذهن مخاطبان در جهت مقاله‌های متنی میرود . البته خواسته از ما از حذف محتوا به دست الگوریتم سارق دریایی , تنها محتوای متنی نیست . تمرکز حساس این الگوریتم بیشتر روی تولید ها و محتوای غیر بدون‌پول است تا محتوای رایگانی که الگوریتم پاندا قادر است آن را شناسایی نماید .

ه طور کلی گونه های محتوایی که‌این الگوریتم می تواند برای حذف ورقه آن از نتیجه ها مبادرت نماید عبارتند از :

 

1.      تصویر

2.      نوشته

3.      ویدئو

4.      صوت

5.      کالا

این یعنی شما برای تصویر , محتوای متنی و چه بسا فرآورده دانلودی و غیر دانلودی خودتان نیز می توانید به گوگل گلایه نمایید و گزارش نمایید که وب سایت دیگری با این محتوای به سرقت رفته از شما , در حاصل جايگاه

الگوریتم سارق دریایی

نمونه‌ای از سود شکایات که جدیدا در تراز اینترنت پارسی اتفاق افتاد , تارنما مشهور p30download بود که به صورت ناگهانی و یک شبه , سکو همگی کلمه ها حساس خودش در تراز اینترنت را از کف داد و با افت شدید راه‌بندان روبرو شد . اینک نیز صرفا در صورت کاوش اسم مارک این وبسایت , آن را در حاصل گوگل پیدا می کنید .

 

برهان این رخداد شکایت‌های پی‌در‌پی سایت‌های پارسی و غیر پارسی از آن , به دلیل تکثیر محصول ها دانلودی آنان به صورت بدون پول بود . این تولیدات بیشتر نرم‌افزارهای دانلودی مانند فتوشاپ , دانلود منیجر‌ها و همچنین بازی‌های غیر بدون‌پول فرنگی بود .

 

به‌دنبال در رابطه گزارش محتوای اسکن به گوگل حرف خوا هیم کرد , البته گذشته از آن , اذن دهید مقایسه‌ای میان قبلی و آن گاه الگوریتم Pirate داشته باشیم .

الگوریتم سارق دریایی گوگل , چه تغییراتی در نتیجه ها کاوش ساخت کرد؟

 

پیشین از این‌که سروکلۀ الگوریتم سارق دریایی گوگل پیدا شود , با جستجوی عبارتی نظیر «watch toy story 4» , سایت‌هایی را می‌دیدید که یا این که برای جذب بازدیدکننده فیلم را بطور بدون پول برای دانلود نهاده بودند , یا این که این‌که برای دانلود غیررسمی فیلمی که نسخه برداری شده , پول می‌گرفتند .

 

ولی شرایط فعلی , دست کم در نتیجه ها اول گوگل , نتیجه ها معتبری را می بینید که شما‌را در راستای تماشای رسمی فیلم جهت دهی می کنند ( مانند تصویر پایین ) .

با اجرای الگوریتم دزدان دریایی , سایت‌های متعددی که دانلود بدون پول نرم‌افزارها و محتوای مبلغی را آماده کرده بودند , مبتلا افت شدید مرتبه و ریزش شدید یوزرها شدند .

چه‌طور محتوای دزدیده شده را به گوگل گزارش دهیم؟

 

انجام این فعالیت اصلاً مشقت بار نیست و با DMCA گوگل انجام می گردد , البته پاسخ به دست آوردن از گوگل ممکن است دوران متعددی ارتفاع بکشد . البته قبلی از این‌که به سراغ نحوۀ گزارش محتوای اسکن به گوگل برویم , بیایید با DMCA بیشتر آشنا شویم .

خدمت DMCA گوگل چیست؟

 

DMCA مخفف عبارت Digital Millennium Copyright Act به معنای «قانون حق چاپ هزاره دیجیتال» است که در سال 1988 به دست مدیریت جمهور ایالات متحده امضا شد . بعداز آن و از سال 2012 , واحد DMCA در کمپانی گوگل , استارت به فعالیت کرد . انگیزه این واحد حمایت از ضابطه اسکن رایت در حوزه اینترنت بود .

 

با به کارگیری از این خدمت , کسانی که محتوایشان به سرقت رفته , می توانند التماس بدهند تا برگه وب سایت خطاکار , از نتیجه ها جستجوی گوگل حذف شود .

 

این یعنی چنانچه محتوای متنیِ بدون‌پول یا این که غیر مجانی , ویدیویی , متاع و هر گونه محتوای دیگری که دارید , به دست شخص و کسانی دزدیده و روی سایتشان نشر داده شده باشد , میتوانید نشانی کاغذ دزد را به بخش DMCA گوگل گزارش دهید . این بخش گزارشات ( یا این که noticeها ) را در اسنادی ذخیره می نماید و در صورتی‌که تعداد Notice ها بسیار شود , الگوریتم Pirate به بررسی آن ها می پردازد .

 

DMCA و الگوریتم دزدان دریایی گوگل , رابطه قربت باهم دارا هستند . در واقع این الگوریتم با به کار گیری از گزارش یوزرها و امداد اپراتورهای انسانی است که تصمیم می گیرد کدام صفحه های و سایت‌ها از حاصل گوگل حذف شوند .

روند گزارش محتوای نسخه برداری شده به DMCA گوگل

 

برای گزارش کافیست به پیشخان DMCA گوگل مراجعه‌نمایید ; روی Create new notice کلیک فرمائید و آنگاه طبق تصویر ذیل , فرایند را انجام دهید و گزارشتان را برای گوگل ارسال فرمائید .

گزارش محتوای نسخه برداری به گوگل

لطفاً بدین یکسری نکته توجه فرمائید :

 

نوشته پیام و ویژگی ها شما , حتماً می بایست به گویش انگلیسی باشد

گزارش خویش را ظریف بنویسید و تنها به نام و نشانی آن وبسایت بسنده نکنید

نشانی صفحه های مورد نظرتان را وارد فرمایید ; خیر نشانی دامنه وبسایت

گزارشات شما به وسیله نیروی انسانی گوگل بررسی میشود

 

خب تا اینجا فهمیدیم که الگوریتم سارق دریایی گوگل , چطور با محتوای دزدی رویارویی می نماید . ولی یک سؤال ; مطالب این مقاله به‌این معنا است که ما با نشر محتوای یک وب سایت دیگر در سایتمان و در‌پی گلایه مالک محتوا , به طور کلی از حاصل گوگل حذف می‌شویم؟ در‌پی به پاسخ این سؤال می سید :

سارق دریایی گوگل چقدر سختگیر است؟

https://ismaeilsahab.ir/google-panda/

الگوریتم pirate گوگل این نکته را بگوییم که تمرکز و حق تقدم نخستین Google Pirate روی حذف URL یا این که به عبارتی کاغذ است , خیر کل وب سایت ; اما در حالتی‌که گوگل برای بیشتراز 50 % محتواهای ایندکس شدۀ شما گزارش نسخه برداری بودن اخذ نماید , به احتمال خیلی فراوان مبتلا پنالتی دشوار و سنگین وزن Pirate گردید .موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 219 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
شاید به شما هم وعده داده باشند که در عرض یکماه به رتبه و صفحه اول گوگل می رسید؟ آیا می دانستید که این دسته از سئوکاران، از روش های کلاه سیاه سئو استفاده می کنند؟ آیا می دانستید که تکنیک های کلاه سیاه سئو مانند لینک ها و متنون پنهان، استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی و ... بسیار خطرناک هستند! بهترین روش استفاهد از کمک های یک مشاوره حرفه ای سئو و خدمات سئو قابل اعتماد است. برای این کار بهتر است که بر روی این لینک کلیک کنید تا با اسماعیل سحاب تماس بگیرید.
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به افزایش ترافیک سایت است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|