تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
لوازم یدکی ال ۹۰
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
سیسیکم
گاوصندوق خانگی
شاد طب
میز مدیریتی سلطنتی
نردبان خانگی
تور ترکیه
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ترکیه
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
چک‌ لیست بدون نقص سئو سایت

چک‌ لیست بدون نقص سئو سایت

پنجشنبه 18 ارديبهشت 1399
20:57
قدیانی

 

بهینه سازی وب سایت چیست؟ + چک‌ لیست بدون نقص سئو سایت

سایتِ فارغ از سئوی وب سایت , نظیر انسانی است که تهِ چاهی بدون‌نور گیر افتاده و هرچقدر فریاد میزند کسی صدایش را نمی‌شنود . با رعایت نکات سئوی سایت است که میتوانید سایتتان را از این چاه عمیق حاصل گوگل درآورید و صدایش را به گوش کاربرانی که درپی مطالب شما می باشند برسانید . در مقالۀ روز جاری این که سئو وب سایت چه است و چرا اهمیت داراست آغاز می کنیم , بعد به بررسی تکنیک‌های متفاوت سئو سایت ( یعنی کلاه سپید , کلاه سیاه و کلاه خاکستری ) میپردازیم , به‌دنبال با onpage و فرنگی و نکات اساسی هریک آشنا می‌شویم . در پایان لیستی از الگوریتم‌های با اهمیت گوگل را آورده‌ایم و یک پوشه چک‌لیست سئوی سایت برای شما فراهم کرده‌ایم .

سئو سایت چیست؟

ismaeilsahab.ir/seo-checklist/ 

اذن دهید یک راست بروم رمز اصل مقاله و تعریف سادۀ بهینه سازی وب سایت ( SEO ) را به شما بیان کنم . کلمۀ SEO از کنار نیز نهادن حروف نخستین لغات Search Engine Optimization گرفته شده‌است . Search Engine Optimization یعنی چه؟ یعنی :

seo checklist2020 

( با صرفه سازی برای موتورهای کاوش (

 

با صرفه سازی برای موتورهای کاوش , به مجموعه‌ای از تاکتیک‌ها و دستورالعمل‌ها گفته می‌گردد که در شرایطی که به‌درستی انجام شوند سبب ساز به خوبتر شدن رده تارنما در موتورهای کاوش ( علی الخصوص گوگل ) و ارتقا مشاهده وب سایت و سوق دهی ازدحام بیشتر میگردند .

چرا سئوی سایت اهمیت دارد؟

 

روز آپ تو دیت به تعداد کاربرانی که از روش گوگل نیازهایشان را جست و جو می نمایند , بیشتر می‌گردد . بر طبق آمار قانونی تارنما گوگل روزمره چیزی حدود 3 . 5 میلیارد سرچ در گوگل انجام میشود . اکنون راحت میتوانیم فهم و شعور کنیم که چرا بیل گیتس میگوید که ( در حالتی که کسب و فعالیت شما در وب حضور ندارد , به زودی از صحنۀ زمانه حذف خواهید شد . (

 

پس یوزرها ( مشتریان بالقوۀ شما ) به گوگل اعتماد متعددی دارا‌هستند . هم اکنون اذن دهید ادامه این مشاجره را با یک نمونه برایتان پیش ببرم ;

 

فکر کنید شما یک دکان تلفن همراه میباشید و یک وبسیات نیز برای خرید و فروش تلفن همراه دارید . بر طبق ابزارهای ( اندازه‌گیری تعداد جستجوی کلمه ها حساس گوگل ( خرید از اینترنت گوشی یا این که کلمه ها شبیه آن چیزی حدود 8000 سرچ در ماه دارااست .

 

این آمار خوب است ; یعنی ماهانه 8000 نفر قصد خرید گوشی دارا‌هستند و در وب درپی جایی برای خرید گوشی می گردند . حتما شما نیز برایتان بارها اتفاق افتاده است که چیزی را در گوگل سرچ فرمایید و همانگونه که خودتان نیز به تجربه دیده‌اید , بیشتراز 80 % یوزرها در به عبارتی صفحۀ اولیه نتیجه ها جسجو پاسخ خویش را پیدا میکنند . خیلی کم پیش میاید که کسی در صفحه ها دوم و سوم در ادامه پاسخ باشد .

 

درحال حاضر در صورتی‌که وب سایت شما در صفحه های سوم , چهارم ( وبالاتر ) حاصل کاوش باشد , به‌تدریج کسی میتواند شمارا پیدا نماید . در حقیقت شما 8000 مشتری بالقوه که مستقیما درپی شما بوده‌اند را از دست داده‌اید .

 

سئوی وب سایت فرآیندی است که به گوگل یاری می کند تا وب سایت شما‌را شناسایی کرده , قضیه عمل شمارا بفهمد و مبتنی بر لغات حساس دارای ارتباط به عنوان مثال همین خرید گوشی تارنما شمارا در ابتدا حاصل کاوش نشان دهد . در حقیقت سئو وب سایت به ارتقا تماشا وب سایت شما امداد ویژه‌ای مینماید .

 

اما اینجا اضطراری است که به نکته‌ای اشاره کنم . صراحت دارد که گوگل یک موتور کاوش است و واژۀ موتور هیچ خصوصیت انسانی را به یاد انسان نمی‌آورد . ولی گوگل آنقدرها نیز موتور نیست . یعنی آدم‌ها نمی‌گذارند که موتور باشد و بر طبق فاکتورهای فقط مکانیکی و ماشینی سایت‌ها را سکو بندی نماید . موتور جستجوی گوگل علاوه‌بر ربات‌های خودش به اخلاق یوزرها هم دقت ویژه‌ای داراست که در ادامۀ این مقاله به آن نیز خوا هیم پرداخت .

گونه های تکنیک‌های بهینه سازی وب سایت و توصیه‌های لازم!

 

بد نیست که بدانید متخصصین , تکنیک‌های سئو وب سایت را در سه مجموعه متفاوت دسته‌بندی کرده‌اند . این گروه‌ها عبارتند از : white hat seo , سئوی کلاه سیاه و سئوی کلاه خاکستری .

whitehat seo : ما واقعاً خیلی خوبیم!

ismaeilsahab.ir/payday-loans-google/ 

خواسته از whitehat seo تکنیک‌هایی است که مبنی بر قانون ها رقم خورده بوسیله موتورهای کاوش انجام یافته و سبب ساز می گردند رتبۀ وب سایت به‌طور ارگانیک در برگه نتیجه ها گوگل ترفیع پیدا نماید . روند سئوی کله سپید که شایسته ترین و مناسب‌ترین روش بهینه سازی وب سایت است , یک شبه انجام نمی شود و نیاز دارااست که بازه زمان مشخصی پیوسته و دائما روی تارنما خودکار نمایید , البته در ازای به اصطلاح یک قدمت راحتید , گوگل به شما اعتماد می کند و به‌این راحتی رده شمارا به وبسیات دیگری نمی‌دهد .

 

آنالیز لیست سئو

سئوی کلاه سیاه : ما تظاهر میکنیم که خیلی خوبیم!

 

علیه whitehat seo , سئوی کلاه سیاه جای دارد . یعنی چه؟ یعنی برعکس whitehat seo , در سئوی کلاه سیاه سعی در فریب موتور کاوش و به دور زدن مقررات آن است .

 

این روش بهینه سازی وب سایت برعکس روش قبل خیلی زودتر فیض می دهد ; البته تاثیر آن دائمی نیست و گوگل نیز بدون شغل ننشسته که فریبش بدهید! گوگل همیشه در درحال حاضر آپ تو دیت و ارائه الگوریتم‌های نو است و دیر یا این که زود میتواند دست شمارا بخواند . مثلاً همین یک سری سال پیش عده‌ای با ساختن لینک‌های اسپم و به دردنخور در صفحه ها متعدد به رتبه‌های نیکی در گوگل رسیده بودند , البته گوگل با ارائۀ الگوریتم پنگوئن این وب‌سایت‌ها را جریمه کرد و جایگاهی را که از روش‌های غلط به دست آورده بودند از آنها پس گرفت .

 

پس ممکن است تعدادی روزی منزلت نخستین گوگل را کسب فرمائید , البته ممکن است به به عبارتی زودی نیز لو بروید و از صحنۀ اینترنت محو گردید . به عهد و پیمان شعر سرا : ترسم که به کعبه ( درجه اولیه گوگل ) نرسی ای اعرابی ( وبمستر ) کاین ره که تو می‌روی به تُرکستان ( نتیجه ها انتها گوگل ) است .

سئوی کلاه خاکستری : ما خوبیم! البته خیر مدام .

 

سئوی کلاه خاکستری به تکنیک‌هایی گفته می گردد که با قانون ها موتور جستجوی گوگل مغایرند , ولی طوری اجرا میگردند که گوگل متوجه نشوند و نتواند سایتمان را جریمه نماید . به ابلاغ دیگر سئوی کلاه خاکستری شبیه سئوی کلاه سیاه است , ولی نسبت به آن ریسک کمتری داراست .

 

مثلاً گهگاه سئوکاران کلاه خاکستری تعداد متعددی صفحۀ جعلی در شبکه‌های اجتماعی متفاوت ( توئیتر , اینستاگرام , فیسبوک , لینکدین , گوگل پلاس و . . . ) ساخت مینمایند و از این صفحه های به تارنما خودشان پیوند می دهند . خب گوگل فعلاً نمی‌تواند تشخیص دهد که تمام این صفحه های وابسته به خویش شما میباشند , براین اساس میتوانید فیدبک خیر از آنان بگیرید . ولی بعید نیز نیست که تا یک‌سری وقت دیگر این رمز نیز بر ملا شود و در گیر جریمۀ گوگل شوید!

 

پیشنهاد اینجانب این است که تا زمانی در زمینۀ سئوی سایت حرفه‌ای نشده‌اید و با ساختار گوگل و طریق فعالیت الگوریتم‌های آن شناخت جامعی ندارید , از این روش استعمال نکنید . زیرا گهگاه یک نادرست کوچک می تواند وبسایت شمارا در معرض خطر دورازشوخی قرار دهد و به آن زخم بزند .

آیا سئو سایت اشکال متفاوتی دارد؟

 

خب جواب معمولی است ; آری . بهینه سازی سایت 2 مدل متفاوت داراست که به آن ها سئوی وب سایت یا این که بهینه‌سازی داخلی ( On - Page SEO ) و سئوی سایت یا این که بهینه‌سازی فرنگی ( Off - Page SEO ) می گوییم .

onpage seo وبسایت چیست؟

 

مراد از onpage seo , بهینه‌سازی صفحه ها داخلی وب سایت برای موتورهای کاوش , با انگیزه وصال به مقام بالا در گوگل و ارتقاء راه‌بندان وبسایت است . با سئوی آن پیج , موتورهای کاوش به راحتی وب سایت شما‌را پیدا کرده و می خوانند , قضیه آن را فهم می نمایند و در صورتی‌که استاندارهای ضروری را داشته باشد , آن را تحت عنوان یک وبسایت اثرگذار برای یوزرها می شناسند .

 

خب , برای انجام سئو آن پیج وب سایت دقیقاً می بایست چه‌کار کنیم؟ لحاظ اینجانب این است که از آنالیز لیست جادویی onpage به کارگیری کنید!

چک‌لیست onpage seo تارنما

 

مراحلی که در‌این تحلیل لیست خواهید روءیت کرد , جدیدترین نکات بهینه سازی سایت می‌باشند که تا همین سال ( یعنی سال 2018 ) منتشر شده‌اند . همگی این مطالب از تجربیات فردی ما در نوین و سایت‌های دارای اعتبار فرنگی جمع‌آوری شده‌اند و مطلقا به فعالیت شما میایند ; پس با خاطر راحت از آن ها به کار گیری فرمایید .

 

با صرفه کردن نشانی ( URL ) تمام صفحه های وب سایت

 

یکی‌از بخش‌هایی که گوگل به آن دقت می نماید , نشانی صفحه های متعدد تارنما است . تجربه نشان داده است که هر چقدر که‌این نشانی کوتاه‌تر , خواناتر و با مسئله محتوای شما دارای ارتباط باشد , تاثیر بهتری روی سئو وب سایت داراست .

 

تحقیق کلمه ها با اهمیت ( Keyword Research )

 

تحقیق لغت ها مهم یعنی این‌که بررسی کنیم و ببینیم مخاطبان انگیزه ما در وب در ادامه چه چیزهایی می‌باشند و چهت نیل به آنها چه کلماتی را کاوش مینمایند . شما می توانید با دقت بدین لغت ها محتوای وبسایت خویش را ایجاد فرمایید یا این که آنها‌را بهبود ببخشید . در شرایطی که تحقیق عبارات را به صدق انجام دهید , نیز مخاطبانتان را خوبتر میشناسید و نیز میتوانید حالت سئوی سایتتان را خوب تر فرمائید .

 

اعتنا : تحقیق کلمه ها با اهمیت به مراد جذب بازدیدکننده برای وب سایت انجام نمیشود , بلکه انگیزه از آن , جذب آن جور بازدیدکنندگانی است که محتوای وبسایت شما برایشان با فایده بوده و دقیقاً در‌پی محتوا یا این که مال شما می‌باشند .

محاسبه لیست بهینه سازی وب سایت

با صرفه سازی تیتر سئوی وب سایت یا این که Meta title

 

تیتر بهینه سازی سایت چیست؟ تیتر سئو سایت به عبارتی عبارتی است که در صفحۀ حاصل گوگل نمایش داده می گردد . مدام تلاش فرمایید تیتر سئوی مطالبتان را جالب بنویسید و موارد ذیل را در آن ها رعایت نمائید .

 

تا جای قابلیت و امکان عملکرد فرمایید کلمۀ حساس انگیزه را در اولِ تیتر سئوی ورقه قرار دهید و بعد از آن به آن صفت و جزئیات دیگری ( نظیر راهنما , بررسی , 2018 , برگزیدگان ) طولانی تر نمائید .

تعداد عبارات تیتر کمتر از 55 کاراکتر باشد .

تیتر مقاله یا این که تیتر سئوی سایت را حتماً باطن تگ

قرار دهید . ( بعضا سیستم‌های رئیس محتوا نظیر وردپرس به صورت خودکار این فعالیت را انجام می دهند , البته در حالتی‌که CMS شما مدل دیگری‌ست کدها را حتماً تحلیل فرمایید . )

زیرتیترهایی غیر از تیتر کلیدی را درون تگ

قرار دهید و تلاش فرمائید از عبارات دارای اهمیت انگیزه در آنها به کار گیری نمائید .

 

رعایت ساختار در نوشتار نوشته ( بهینه‌سازی H1 , H2 و H3 )

 

هنگام ساخت محتوا برای بلاگ مدام همت نمایید که ساختار را در نوشته‌هایتان رعایت فرمائید . برای رعایت ساختار تیتر را با سرنویس1 ( H1 ) , تیترهای دارای اهمیت را با سرنویس2 ( H2 ) و ذیل شاخه‌های آنان را با H3 , H4 و . . . معین فرمایید . این فعالیت نیز گوگل را برای قرائت مطلبتان خوب تر موعظه می کند و نیز یوزرها را . به تصویر پایین نگاه نمائید , همان گونه که می بینید تیتر یا این که مورد حیاتی برگه که در این‌جا آبنبات‌فروشی است با تگ

, پایین شاخه‌‌های آبنبات‌فروشی که به دو دستۀ آبنبات شکلاتی و میوه‌ای تقسیم شده‌اند در تگ

و پایین شاخه‌های آنها هم در تگ

قرار گرفته‌اند . شما نیز با دقت به قضیه و بخش‌بندی‌های متن‌تان می بایست ساختاری متناسب را تولید نمایید و عنوان‌های هر قسمت را با تگ‌های جدا نمایید .

 

بهینه‌سازی انکرتکست‌ها

 

خواسته از انکر تکست به عبارتی تیتر لینک و پیوند است که در همین پاراگراف نیز با پیوند آبی‌رنگ معلوم شده‌است ( با کلیک روی پیوند آبی‌رنگ به صفحۀ انکرتکست چه چیزی است جهت دهی میشوید ) . هم اکنون چطور می بایست انکر تکست‌ها را با صرفه کنیم؟

 

از لغات دارای اهمیت در انکرتکست‌ها استعمال نمایید .

انکر تکست می بایست مربوط به قضیه صفحۀ پیوند شده باشد .

برای انکر تکست‌ها راهکار داشته باشید .

 

با صرفه سازی توضیحات متا یا این که Meta Description

 

مراد از توضیحات متا یا این که متا دیسکریپشن متنی است که برای نمایش داده شدن در نصیب توضیحات گوگل متن می‌گردد ( مثل تصویر تحت ) .

 

تعداد کاراکترهایی که در توضیحات متا می توانید به کار گیری فرمایید در بالا - طبق استانداردهای گوگل – محدود به 155 تا 165 کاراکتر بود , پس از مدتی در دسامبر سال 2017 گوگل اعلام‌کرد مبنی بر الگوریتم‌های تازه تا 325 کاراکتر قابل نمایش است . البته همین یک‌سری وقت پیش یعنی 14 می 2018 , خبر جدیدی به گوش رسید . گوگل اعلام‌کرد که تعداد کاراکترهای توضیحات متا به صورت میانگین مقداری کمتر شده , ولی این‌که گوگل چه تعداد از آنان‌را نمایش دهد بستگی به محتوای کاغذ و توضیحات مندرج در متا دیسکریپشن ( توضیحات متا ) داراست .

 

در توضیحات متا حتماً از لغات اصلی به کار گیری نمایید , البته آن را بیش تر از حد با کلمه ها اصلی مالامال نکنید . همت نمائید خیلی بی آلایش و راحت , طوری که نیز گوگل متوجه شود و نیز استفاده کننده غرض و کلیات محتوای کاغذ را بفهمد , توضیحات متا را بنویسید .

 

رعایت کردن چگالی کلمه ها اساسی

 

گذشته از هر چیزی همت نمائید در صد کلمۀ اولیه محتوایتان از عبارات حساس انگیزه به کارگیری فرمائید . پیرو نیز لغت ها حیاتی را طوری در نوشته توزیع نمائید که نیز گوگل مراد شمارا بفهمد و نیز این که لطمه‌ای به معنا مقاله وارد نشود . زیرا در هر حال جستجوی معنایی ( Semantic Search ) گوگل و الگوریتم مرغ مگس خوار در درحال حاضر ترقی است و لبریز کردن نوشته با لغت ها حیاتی فارغ از در لحاظ تصاحب کردن توشه معنایی آنان خیر صرفا سودی ندارد بلکه به ضررتان نیز خواهد بود .

 

لینک‌سازی باطن وبسایت

https://ismaeilsahab.ir/sneaky-redirects/

پیوند سازی در بخش سئو آن پیج وب سایت به دو مدل تقسیم میگردد :

 

پیوند دهی به بقیه مطالب یا این که تولید ها وب‌سایت خودتان

 

عملکرد نمائید در هر مقاله 2 تا 5 لینک و پیوند به بقیه مطالب داشته باشید . چرا؟ زیرا این عمل منجر میشود یوزرها زمان بیشتری را در وبسایت شما سپری نمایند و به گوگل این پیام را برسانند که وبسایت شما‌را دوست دارا هستند , پس این روند به صورت خویش به خویش منجر ارتقاء تماشا وب سایت شما می گردد .

 


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 225 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
شاید به شما هم وعده داده باشند که در عرض یکماه به رتبه و صفحه اول گوگل می رسید؟ آیا می دانستید که این دسته از سئوکاران، از روش های کلاه سیاه سئو استفاده می کنند؟ آیا می دانستید که تکنیک های کلاه سیاه سئو مانند لینک ها و متنون پنهان، استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی و ... بسیار خطرناک هستند! بهترین روش استفاهد از کمک های یک مشاوره حرفه ای سئو و خدمات سئو قابل اعتماد است. برای این کار بهتر است که بر روی این لینک کلیک کنید تا با اسماعیل سحاب تماس بگیرید.
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به افزایش ترافیک سایت است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|